Jak przygotować placówkę do wdrożenia automatycznej identyfikacji pacjentów i personelu?

W bezpłatnym raporcie dotyczącym automatycznej identyfikacji w służbie zdrowia przeczytasz m.in.:

 • Jakie zmiany w zakresie identyfikacji czekają placówki po wejściu w życie ustawy o działalności leczniczej?
 • Jak wykorzystać nowe technologie szyfrujące informacje o pacjentach w ich identyfikacji?
 • Jak wywiązać się z obowiązku zabezpieczenia danych o pacjencie przed dostępem osób nieupoważnionych?

Nowa ustawa o działalności leczniczej z 15 kwietnia 2011 r., która weszła w życie 1 lipca 2011 r., wprowadza obowiązek zaopatrywania personelu w identyfikatory, a pacjentów w znaki identyfikacyjne.

W ustawie o działalności leczniczej:

 • wprowadzono obowiązek znakowania pacjentów w szpitalu,
 • ustalono zawartość znaku identyfikacyjnego pacjenta, tj. imię, nazwisko, datę urodzenia,
 • przyjęto wymóg, że dane zapisane w ten sposób nie mogą być dostępne dla osób nieuprawnionych.

Z raportu „Systemy automatycznej identyfikacji w służbie zdrowia – identyfikacja pacjenta i personelu”, dowiesz się, jak przygotować się na zmiany, jakie wprowadza ustawa o działalności leczniczej.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Wydawnictwa Wiedza i Praktyka sp. z o.o. informacji handlowych przesyłanych środkami komunikacji elektronicznej.

Dane osobowe będą przetwarzane przez Wydawnictwo Wiedza i Praktyka sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Łotewska 9A, w celach realizacji zamówienia lub marketingu własnych produktów i usług wydawnictwa. Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne.

Każdej osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. I między innymi w tym celu udostępniam swój adres poczty elektronicznej.

Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać w każdej chwili cofnięta.

Użytkownik może w każdym czasie zrezygnować z otrzymywania bezpłatnych eletterów lub e-lettera, poprzez kliknięcie w link znajdujący się w każdym e-letterze.

Polityka Prywatności

Na podany adres otrzymasz wiadomość
z linkiem do pobrania bezpłatnego raportu

Fundamentalnym założeniem przyjętym w ustawie o działalności leczniczej jest obowiązkowe znakowanie pacjentów w szpitalach. Szczegóły tego rozwiązania określi rozporządzenie Ministra Zdrowia, które ma być wydane w ciągu 12 miesięcy.

Warto już dziś dowiedzieć się, jak kodować informacje o pacjencie tak, aby chronić dane osobowe i zabezpieczyć je przed dostępem osób nieuprawnionych.

Pomocne w dostosowaniu się do wymogów ustawy o działalności leczniczej są systemy automatycznej identyfikacji, polegające na zastosowaniu kodów kreskowych lub technologii RFiD.

Ich zastosowanie to takie korzyści dla placówki, jak:

 • szyfrowanie informacji za pomocą kodu kreskowego wydrukowanego na opasce,
 • podniesienie jakości obsługi klientów,
 • optymalizacja pracy personelu medycznego,
 • automatyczna kontrola dostępu wejścia na oddział,
 • kontrola zleconych leków i badań.

O tym, jak przygotować placówkę do nowej rzeczywistości prawnej, dowiesz się z raportu „Systemy automatycznej identyfikacji w służbie zdrowia – identyfikacja pacjenta i personelu”, który otrzymasz e-mailem, zapisując się na bezpłatny serwis e-mailowy dla kadry zarządzającej i specjalistów ochrony zdrowia.

W ciągu kilku minut otrzymasz na podany adres poczty elektronicznej wiadomość z osobistym linkiem do pobrania bezpłatnego raportu. Będziesz także otrzymywać bezpłatny serwis e-mailowy dla kadry zarządzającej i specjalistów ochrony zdrowia, dzięki któremu znacznie usprawnisz swoją pracę. Nic Cię nie zaskoczy, skończą się wątpliwości i szukanie w prasie odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Dwa razy w tygodniu otrzymasz e-mailem informacje o zmianach w prawie, najnowsze regulacje dotyczące zarządzania w ochronie zdrowia oraz rozliczeń z NFZ. Jeśli nie będziesz zainteresowany otrzymywaniem kolejnych bezpłatnych numerów serwisu e-mailowego zawierających nowości i komentarze ekspertów, wystarczy, że klikniesz na link "Wypisz", który znajduje się na końcu każdego numeru.

Gwarantujemy blokadę przed spamem

 1. Twój adres e-mail nie będzie przekazywany osobom trzecim!
 2. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania bezpłatnego serwisu e-mailowego – wystarczy kliknąć na specjalny link dotyczący rezygnacji znajdujący się na końcu każdego elettera!
 3. Nasi abonenci co pewien czas otrzymują dodatkowo informacje na temat innych interesujących ofert wydawnictwa (również z otrzymywania tych informacji możesz zawsze zrezygnować)!